to ja

Moje zdjęcie
Nazywam się Karolina Falkiewicz Jestem artystą plastykiem (Wydział Sztuki Politechniki Radomskiej, ASP Kraków), artystą fotografikiem (ZPAF Kielce) i nauczycielem fotografii w technikum fotograficznym. Fotografuję, wycinam, rysuję, maluję twarze, animuję imprezy, robię dekoracje, scenografie, kolekcjonuję dziwne rzeczy, jeszcze dziwniejsze ubrania i starocie. Wszędzie jeżdżę na rowerze i mam rudego kota.

30 sie 2011

Wystawa

Kuku Kuku, pamiętniki, grafiki i robot w Basenie Północnym

Ściany hali w Basenie Północnym zapełniły dzieła
artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie oraz Politechniki Radomskiej będących uczestnikami sekcji plastycznej Famy.

Na wystawie pokazane były między innymi prace malarskie krakowskiej grupy Kuku Kuku. Grupę tworzą dwie artystki: Katarzyna Kukuła i Agata Kus. W prezentowanych zestawach kryją się tajemnice kobiecości podteksty erotyczne i lekko sprośny żart. O grupie więcej można dowiedzieć się z prowadzonego przez malarki bloga grupakukukuku.blogspot.com.
Inna krakowska artystka Magdalena Sawicka zaprezentowała wykonane przez siebie książeczki- pamiętniki. Niewielkie bloczki na pierwszy rzut oka przypominają książeczki ze znanej serii „Poczytaj mi Mamo”, wewnątrz misternie rysowane grafiki, wycinanki, cytaty… kolekcja wspomnień i uczuć twórcy. Znana blogerka (agde.blox.pl­) Agata Dębicka pokazała „Piksele”, czyli grafiki opisujące relacje międzyludzkie w charakterystyczny dla autorki ironiczno- poetycki sposób.
Studenci i absolwenci Politechniki Radomskiej  grafiki i zestaw filmów krótkometrażowych i animacji.
Poza malarstwem i grafiką na wystawie były również obiekty przestrzenne.
Joanna Rozbiewska reprezentująca Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie przywiozła swoją rzeźbę „Zbliż się”. Obiekt składa się z geometrycznych drewnianych elementów tworzących z sobą całość reprezentujących kochanków splecionych ciasno w miłosnym akcie. Drugim obiektem przestrzennym był robocik – rysownik stworzony przez Ewelinę Borowiecką z Krakowskiej ASP. Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Archiwum bloga